Kochani!

Z radością informujemy, że nasza krewecia rodzina objęła patronatem medialnym tegoroczną edycję Nyskonu. Co to za impreza?

Nyskon jest to konwent fantastyki mieszanej, który już po raz trzeci zagości na terenie Nyskiego Fortu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21.07.2019 r. Impreza będzie podzielona na kilka stref m.in. Fantasy, Furry, Pasja, Stalker. Przez trzy dni konwentu uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych prelekcjach, konkursach, czy warsztatach przygotowanych przez organizatorów, wspierające organizacje czy samych uczestników.

Wydarzenie już od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Nysy, jak i fanów fantastyki z innych obszarów Polski i wciąż się rozwija.

W tym roku na terenie Nysy odbędzie się również Funtastyczna Parada, która będzie cosplaywalkiem z elementami teatru ulicznego. Ten pokaz różnorodnych strojów i umiejętności teatralnych będzie miał miejsce w pierwszy dzień Nyskonu.

Najnowsze informacje dotyczące przebiegu przygotowań, jak i samej imprezy publikowane są na stronie internetowej www.nyskon.pl, jak i w social mediach: https://www.facebook.com/nyskon/ oraz Instagram: nyskon_official

Przy okazji przypominamy Wam, jak prezentowała się zeszłoroczna edycja Nyskonu.