Mityczny Niucon

Dacie wiarę, że minęło niemalże 10 lat od pierwszego Wrocławskiego Festiwalu Popkultury Niucon? Większość z nas to już dojrzali i pewni siebie sympatycy szeroko pojętej fantastyki, którzy z pewnością nie zapominają o swoich korzeniach. Pierwsze przyjaźnie, pierwsze miłości, pierwsze nieprzespane godziny na podłodze w pełnym sleeproomie – tak było. Ten niezwykle nostalgiczny klimat udzielił się również organizatorom z Fundacji POPCOOLTURA, którzy konwencję ósmej edycji festiwalu usytuowali w obszarze mitologii. Redakcja Shrimps.pl będzie tam razem z Wami!

Wakacje w cieniu mitologii

Pokaźny świat mitologii stanie otworem przed uczestnikami w dniach 10-12 sierpnia 2018 roku na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, położonego nieopodal wrocławskiego Szlaku Żeglugowego Śródmiejskiego. Cena biletu w przedsprzedaży trwającej do 6 sierpnia kosztuje 55 zł. Dzieci do lat 10 wejdą na konwent bezpłatnie. Organizatorzy planują również sprzedaż biletów na miejscu, oczywiście w wyższych cenach.

Co bardzo istotne, w cenie biletu nie jest ujęty nocleg, za który należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 5 zł. Przysługuje on wyłącznie tym uczestnikom, którzy zdecydowali się zakupić pełny bilet na wszystkie trzy dni. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa, sale noclegowe zostały umieszczone w budynku szkolnym Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych, znajdującym się przy ulicy Haukego Bossaka 21, czyli aż kilometr od Uniwersytetu Przyrodniczego.

Dla nieusatysfakcjonowanych, Fundacja POPCOOLTURA podjęła współpracę z hostelem Dizzy Daisy położonym zaraz przy obiekcie, w którym odbywać się będą wszystkie atrakcje. Na hasło “NiuCon 2018” dostaniecie aż 10% zniżki. Telefon do hostelu (+48 513 151 973) oraz adres mailowy (wroclaw@hostel.pl) będą czynne od 20 czerwca 2018 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc polecamy czym prędzej planować przyjazd na wydarzenie!

Krewetki w mitologicznym świecie

Szerokie spektrum atrakcji jest krokiem ku zwiększeniu różnorodności konwentu, a w efekcie zachęcenia do udziału większej liczby osób. Niewątpliwie sporym wyzwaniem dla organizatorów będzie zapewnienie równie wysokiego standardu atrakcji we wszystkich działach, a nasza redakcja z olbrzymią przyjemnością będzie przyglądać się efektom wielomiesięcznej pracy organizatorów.