Oto składniki, które wybrano do stworzenia idealnego konwentu. Zielonogórski Klub Fantastyki “Ad Astra” dodał do mieszanki jeszcze jeden, przypadkowy składnik – konwentowiczów! I tak oto narodził się Watcon. Przyjmijmy, że tak w istocie było. My postaramy się to udowodnić!

Czy lubisz watę?

Szósta edycja zielonogórskiego Watconu odbędzie się w dniach 13-15 lipca w imponującym architektonicznie gmachu przy ulicy Fabrycznej 13B. Organizatorzy informują za pośrednictwem strony internetowej o ponad 500 metrach kwadratowych różnorodnych atrakcji, powiązanych z kulturą azjatycką oraz prawdziwie słodką konwencją.

Na uwagę zasługują konkurencyjne względem innych tego typu wydarzeń ceny biletów – trzy dni zabawy na Watconie to wydatek zaledwie 30 złotych. W tej kwocie zawiera się również nocleg w specjalnie przygotowanych salach. Śpieszcie się jednak, ponieważ przedsprzedaż potrwa jeszcze tydzień. Organizatorzy zapewniają jednak, że sprzedaż biletów odbędzie się także na miejscu, choć szybciej zakupiona wejściówka to m.in. szybsze wejście na teren konwentu!

Przesłodkie atrakcje

Na uczestników wydarzenia czekać będą stałe punkty programu każdego konwentu, jak prelekcje, larpy, turnieje, czy konkurs cosplay. Nie zabraknie również spotkań z gośćmi. Wśród zaproszonych osób znalazła się polska vlogerka LenaleeNya związana z fandomem mangi i anime oraz znana cosplayerka Keicho przygotowująca swoje stroje stosując niezwykle różnorodne techniki (od szycia oraz wyszywania, po zabawę z materiałami termoplastycznymi).

Nie sposób pominąć również planowanego konkursu cosplay, ponieważ nagrody przygotowane dla zwycięzców są naprawdę atrakcyjne. Za zwycięstwo w kategorii najlepszy cosplay triumfator otrzyma 300 złotych oraz opłaconą wejściówkę na wydarzenie PixelMania 2k19. Najlepsze solowe wystąpienie zostanie uhonorowane nagrodą w wysokości 200 złotych, a za najlepsze wystąpienie grupowe zwycięska ekipa otrzyma aż 500 złotych.

Watcon to również Meido Cafe, gdzie strudzeni konwentowicze będą mogli spocząć na filiżance kawy lub herbaty, zajadając do tego przyrządzane na miejscu tosty, otrzymując je z rąk ślicznych niewiast przebranych w stroje pokojówek. Uhh, od tego wszystkiego nawet ja poczułem się lekko zmęczony.

Smacznego!

Licząc na udaną zabawę, krewetki z przyjemnością zapraszają Was na Watcon. Weźcie ze sobą dobry humor i zaczepcie nas na wydarzeniu! Życzymy Wam naprawdę pysznej waty!