Wonderful Wonder Festival objęty został patronatem Shrimps!

Ogłaszamy dobrą nowinę! Kolejna impreza wylądowała na mapie Polski. Następna ekipa zdecydowała się na współpracę z naszą redakcją, co cieszy nas ogromnie. Bardzo lubimy różnego rodzaju konwenty, stąd nie są istotnymi wielkość czy niebotyczny prestiż danego wydarzenia. Liczy się najbardziej to, ile serca wkłada się w stworzenie czegoś, co pozwoli ludziom na świetną zabawę.

Tak jest i w przypadku wydarzenia, które, choć jest wciąż czymś nowatorskim, kojarzyć się będzie ludziom z indywidualną formułą. Konwent, znany bardziej jako Wonderful Summer Festiwal, to przykład prostoty połączonej z bajkowością. Coś, co może nam przywodzić na myśl motywy Alicjowe, Disneyowskie i wręcz baśniowe, na Wonderconie łączy się w całość.

Jak zapowiadają organizatorzy “lato przyjdzie w kocich uszach”, co może nam przywodzić na myśl motyw nekomimi. Zostajemy jednak zbici z tropu dalszym opisem: “latem ludzie nie powinni latać w kosmos […] nie czas na podróże międzygwiezdne”. To już odbiega od uroczej kociej wizji, przez co na start twórcy eventu gwarantują nam niespodziankę, jeśli mówimy o motywie przewodnim organizowanego przedsięwzięcia.

Co zatem piszczy w kociej sieci?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Strona główna powyższego konwentu raczy nas na ten moment abstrakcyjnymi opisami i niedopowiedzeniami (choćby w postaci symboli ze znakiem zapytania – przyp. autorki). Znane są rodzaje wejściówek, miejsce, w jakim odbywa się konwent, dokładna jego data… jednak większych konkretów brak.

Do standardowego pakietu zapowiedzianych atrakcji możemy zaliczyć: prelekcje i panele, rywalizacje z nagrodami, konsolówki, planszówki i obowiązkowy konkurs cosplay. Co jednak konkretniej można powiedzieć o wybranych rywalizacjach bądź panelach? Tego jeszcze nie dowie się nikt z osób zainteresowanych.

Helperzy mogą śmiało zgłaszać swe kandydatury!

Szkoda jednak, że więcej elementów, takich jak np. zgłoszenia dla wystawców, jeszcze nie nabrało aktywnego powera.

Wróćmy jednak z tego kociego nieba na ziemię. Wondercon zaskoczy nas już między 28 a 29 lipca tego roku. Cała zabawa będzie odbywała się we Wrocławiu, zaś dokładny adres poznamy pewnie nieco później.

Organizatorzy przewidują na ten moment dwa typy wejściówek: zwykłą oraz VIP-owską. Oczywiście, niezależnie od tego co wybieracie, każda wejściówka uprawnia was do dwudniowego uczestnictwa w konwencie.

Ulepszona (czyli droższa, albowiem koszt wynosi tutaj 100pln – przyp. autorki) wersja biletu, wiąże się z udogodnieniami i dodatkowymi gadżetami dla uczestników ją wybierających. Podstawowa wersja obejmuje standard w postaci kolejkonu, a jej koszt to 35pln w przedsprzedaży lub opłata w wysokości 40pln – jeśli ktoś będzie nabywać bilet w dniu rozpoczęcia imprezy.

“Nieco bliżej Ziemi niż zwykle”… Czy aby na pewno?

Na to pytanie Wam na razie nie odpowiem. Jestem ciekawa, czy obecnie wychodzi tutaj brak zorganizowania u orgów. Być może ktoś wpadł jednak na genialny pomysł zastosowania tajemniczego chwytu marketingowego? Albo budowane jest napięcie w iście cukierkowym standardzie?

Tego chwilowo nie wie nikt. Jeżeli drzemie w Was wewnętrzny detektyw i nie brakuje Wam dociekliwości, sami wybadajcie wydarzenie na facebooku i oficjalnym fanpagu organizatorów. Miejmy nadzieję, że szybko oświecą nas oni i dostarczą informacyjnych nowości.