Drodzy czytelnicy! Uważajcie na rosnące temperatury, które podkręcone zostaną przez najbliższe wydarzenie.

Jeśli dodamy do siebie hasła: KonkursUćkon, wyjdzie nam z tego połączenia coś lepszego, niż wizja plaży, drinków ozdobionych palemkami i waifu 2D pod ręką. Oto przed nami: Cosplayowa rywalizacja, zaplanowana w ramach Ućkonu 5/6! Stawka jest większa niż konwentowe życie, szczególnie, że w tegorocznym jury konkursowym zasiadają takie osobistości jak: Zel, Shappi i Akatsu Cosplay Nook!

Trzeba jednak odświeżyć dla Was podstawowe informacje. Wspomniany konwent rozpoczyna się 9 czerwca i potrwa do godzin popołudniowych dnia następnego w mieście o sympatycznej nazwie Łódź. Na portową imprezę z marynarzami nie liczcie (ani na Krzysztofa Krawczyka i piękny rejs :< – przyp. autorki), gdyż królować będą klimaty dalekiego wschodu, mangowe motywy i rzecz jasna – animacja japońska. Jeśli macie problemy z gps-em i przemieszczaniem się, to przypominam wam, że dokładną lokalizacją tego łódzkiego konwentu jest budynek Publicznego Gimnazjum nr 43 im. Karla Dedeciusa, znajdujący się przy ulicy Powszechnej 15.

Czyżby powyższa informacja postawiła na nogi wszystkich Cosplayowych ludzi?

Chcecie zdominować Łódź – niczym Arkę Noego – i ubarwić to miasto swoimi przebraniami? Pospieszcie się, nim słoneczko przygrzeje was za mocno – albowiem zgłoszenia konkursowe przyjmowane są tylko i wyłącznie do 3 czerwca 2018!

Oznacza to, że zaledwie pięć dni przed zaciętą rywalizacją cosplayerek i cosplayerów, dokona się wola tłumu i ostatni kreatywni szczęśliwcy zaznają łaski jakiegośtambogafortuny (hasztag #słowotwórstwo i hasztag #cosplayućkon oraz #yatogami nie zapominając o #razdwatrzyshrimpspatrzy – przyp. autorki) tuż przed całkowitym zamknięciem listy uczestników 🙂

Pełny regulamin, związany z konkurencjami i kategoriami Cosplay, znajdziecie na stronie organizatorów wydarzenia. Ponadto jeśli rozejrzycie się dokładnie, na witrynie Tanzaku zamieszczono informacje dotyczące akredytacji, paneli, atrakcji i regulaminu imprezy.

Zostało niewiele czasu – więc niezależnie od tego czy bierzecie udział w konkursie, czy chcecie być widzami – bierzcie wiosł… Swoje bilety w dłoń i szykujcie się na Ućkon 5/6 wraz z Redakcją Shrimps!