crystalcon patronat miniaturka

Konwenty, jak dobrze wiemy, stanowią wspaniałą inicjatywę łączącą ludzi i ich pasje.

Osoby uczestniczące w tychże imprezach – czy to jako goście, czy organizatorzy – mają czas na to, aby móc spotkać się z przyjaciółmi, poszerzyć swe horyzonty, spędzić wolny dzień (lub takowych kilka) na udanej zabawie i grupowym tworzeniu unikalnej atmosfery. Każda wybrana impreza, ma bowiem swoje zasady, indywidualny klimat – i nawet moglibyśmy pokusić się o stwierdzenie, iż co konwent, to inne uniwersum.

Znany wszystkim Pyrkon, Warszawski Comic Con i Aishiteru, są już dawno za nami. Niektórzy wciąż nie mogą otrząsnąć się po nich. Inni wymieniają swe uwagi, komentują regularnie zdjęcia pamiątkowe i chwalą zdobycznymi trofeami. Do drzwi fanów powoli pukają już (jak żywe!) Animatsuri i Niucon, aby tylko zaskoczyć wszystkich w ramach tegorocznych edycji. Pisząc to mam pewność, że każda osoba z konwentowego światka, kojarzy wszystkie wymienione nazwy. Ba, nawet niektórzy czytelnicy mogą być stałymi bywalcami wymienionych wyżej eventów.

Fandom rządzi się swoimi prawami.

Regularnie konwentujące osoby ciężko jest dzisiaj zaskoczyć. Mało kto zagląda do kalendarzyków imprez, aby sprawdzić coś innego oprócz dokładnych dat planowanych co roku wydarzeń. Co, jeśli jednak mamy szansę na to, aby pojaw… a raczej skrystalizowało coś nowego? Coś, co zawojuje każdą fandomową grupą? Multitematycznego? Fantastycznego – dosłownie, jak i w przenośni?

Drodzy Państwo – oto przed wami krystalizacja marzenia o „wszystkim w jednym”, czyli… CrystalCon!

Już 15 czerwca tego roku Poznań przywita nas dla odmiany imprezą o tak specyficznej nazwie, która określa siebie mianem „pierwszego niepyrkonowego multifandomowego konwentu”. Wstępnie zaplanowany czas trwania tego eventu to 3 dni (15-17 czerwca). Wyróżnia go pastelowe logo, nietypowa nazwa i opis nawiązujący do idei, jaką jest integracja wszelkich możliwych fandomów. My Little Pony, Cosplay, LoL, Postapo – są jednymi z kilku haseł, jakie mają zachęcić ludzi do uczestnictwa w tym nowym przedsięwzięciu.

My sami, jako krewetkowa wataha Shrimps, zostaliśmy zauroczeni przez to wydarzenie na tyle, by zapragnąć przytulenia go naszymi szczypcami 🙂

Tym oto sposobem ogłaszamy następującą nowinę:

CrystalCon zostaje objęty przez nas oficjalnym patronatem!

Liczymy na to, że pomysłowa idea łączenia fandomowców zostanie w sposób barwny i kreatywny dopracowana tak, aby zagościć na dłużej w formie jednego z popularniejszych polskich konwentów. Czy jest na to szansa? Przekonamy się o tym na samym początku czerwca.

Odnośnik do wydarzenia: ZNAJDZIECIE TUTAJ