Nadchodzi taki moment w życiu każdej krewetki, kiedy musi ona opuścić swoje cieplutkie akwarium i dogłębnie zbadać ocean zwany Pyrkon 2018. Malutkie skorupiaki wyruszyły w tę ekscytującą podróż 18 maja 2018r.

Położenie geograficzne wspomnianego Oceanu Pyrkon odnajdziemy już na zwrotniku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Należy nadmienić, iż każde zwierzątko morskie, chcące dołączyć do lokalnej fauny, zobligowane jest do zaobrączkowania w postaci identyfikatora upoważniającego do przebywania na terenie lokacji oraz darmowego poruszania się ZTM Poznań na okolicznych wodach. W trosce o bezpieczeństwo i spełnienie wszelakich norm, dołączono rozkład raf koralowych zwanych Halami Wystawców, Prelekcyjnymi oraz Noclegowymi (przeznaczonymi dla istot prowadzących dzienny tryb życia). Natomiast głównym żerowiskiem była rafa Gastro, zapewniająca także schronienie dla organizmów nocnych w trakcie ich największej aktywności.

“Co nam tlen w oceanie niesie”

Florę głębin oceanu stanowili obszerni wystawcy oferujący, a wręcz zapewniający istotom morskim tlen, zwany gadżetami, sztuką, czy nawet rzadkimi formami pokarmu. Również gwarantowali oni kamuflaż w postaci kigurumi lub barw określających przynależność do grupy w postaci tematycznych koszulek. Dla zwierząt kochających spoufalać się większą grupą parafiletyczną funkcjonował Pyrkonowy Sklepik, oferujący skarby związane z motywem przewodnim zgromadzenia. Roślinność morską urozmaicały także takie wytwory, jak kino plenerowe, areny do walk i łucznictwa oraz stanowisko DJa, zapewniające dobrą muzykę aż do późnego wieczora.

“Krewetka i przyjaciele”

Teraz krewetki opowiedzą Wam o swoich przygodach z lokalną fauną. Spotkały one niezwykły gatunek żółwi morskich, zwanych Gżdaczami. Są to zwierzątka niezwykle pomocne i uczynne. Stanowią one nieodłączny element utrzymujący cały ocean w ładzie i porządku. Dzięki ich egzystencji żadne stworzenie morskie nie ma potrzeby się bać, czy czuć się zagubione, gdyż żółwie-gżdacze zawsze oferują swoją pomoc, za co im serdecznie dziękujemy!

Kiedy krewetki zaczęły czuć się swobodnie w głębokiej wodzie, odkryły nowy rodzaj tuńczyka-Fantastę. Ryby te wykazują się niezwykłą zdolnością adaptacyjną silnie stężonych płynów, swoistym żargonem, jak i osobliwymi zachowaniami. Dzięki nim małe skorupiaki opanowały grę w planszówki, RPG i przyswoiły kilka niezbędnych zasad savoir-vivre’u pomagającego na tym obszarze.

“Krewetki miały możliwość […]
nagrania Całodniowego Morskiego Video”

W momencie poszukiwania kompanów do swoich przygód, krewetkowce napotkały ośmiorniczki-Otaku. Okazały się bliskie ich serduszkom. Cechuje je wiele skrajności. Od bycia nieśmiałymi, po waleczność drapieżników. Gama barw reprezentowana przez ten gatunek jest obszerna, od kolorów tęczy, mających na celu wyróżnienie z tłumu, po czernie, będące idealnym kamuflażem. Ich usposobienie jest przyjacielskie i zapewnia idealną gratkę dla wszystkich stworzeń fotografujących, gdyż wyróżniamy u nich podgatunek Cosplayer.

Fotogeniczne głowonogi mają tendencję do występowania w stadach, co jest zjawiskiem praktycznie niespotykanym u tego gatunku.  W tym sezonie mogliśmy wyróżnić dwie grupy dominujące: Boku no Hero Academia oraz League of Legends. Na szczęście są to bezkręgowce pokojowe i nie dochodziło między nimi do tarć. Ponadto krewetki miały możliwość wykonania im wielu zdjęć, jak i nagrania Całodniowego Morskiego Video, czyli CMV., które już teraz możecie zobaczyć na naszym kanale Youtube.

“Szczęśliwe są wolne ryby, gdy kręcą się pośród fal”

Podsumowując, ocean stanowi bezpieczną i błogą ostoję dla każdego stworzenia morskiego dzięki akceptacji gromad, ich chęci do pomocy oraz wielkich serc w małych ciałach. Obszar wód był niezwykle dobrze przygotowany na tak liczny napływ adresatów, dzięki czemu korzystanie z wszelakich atrakcji stawało się jeszcze większą przyjemnością. A więc czekamy do kolejnego napływu już 26 kwietnia 2019!

Przydatne linki:
CMV: https://youtu.be/_jqx2TW4wc0
Oficjalna strona Pyrkonu: https://pyrkon.pl