overwatch contenders miniaturka

Niedawno dzięki uprzejmości Blizzarda udało mi się odwiedzić Overwatch Contenders, które odbyło się w Alvernia Planet. Do wielkich fanów e-sportu nie należę, jednak tę imprezę spędziłem w bardzo przyjemny sposób. Co więc miało tam miejsce?

Nieco inne wydarzenie e-sportowe?

Zacznę więc może od tego, czego się spodziewałem. Przyzwyczajony do Polskich standardów większych eventów e-sportowych (m.in. Intel Extreme Masters, Let’s Play Częstochowa) liczyłem na miło spędzony czas na hali wystawców oraz na sportowe emocje na scenie. Nie byłem jednak przygotowany na brak jednego z tych warunków. Na terenie wydarzenia znajdowała się tylko i wyłącznie scena turniejowa. Chwila zawodu jednak bardzo szybko minęła, ponieważ klimat, jaki zapanował na głównej hali, przekroczył moje oczekiwania. Wśród niewielkiej liczby uczestników (ok. 300) mogliśmy widywać organizatorów, obsługę oraz graczy, którzy rywalizowali o pierwsze miejsce. Zabrakło więc przepychu, wszyscy byli dla siebie mili i spotkali się w tym miejscu tylko i wyłącznie po to, by cieszyć się razem rozgrywką reprezentantów z całego świata. Stanowiło to ogromny plus, ponieważ przez te kilka godzin sobotniego popołudnia, nie było praktycznie żadnych problemów, a wszyscy zgromadzeni mogli spokojnie oglądać przebieg działania wspomnianego turnieju.

Kilka słów o miejscu…

Organizatorzy bardzo dobrze przemyśleli lokalizację całego wydarzenia. Alvernia Planet jest idealnym miejscem na zorganizowanie turnieju, szczególnie z gry Overwatch. Usytuowana koło autostrady A4, dokładnie między odcinkiem Katowice-Kraków, stanowiła dobry wybór — co zdecydowanie ułatwiło wszystkim dojazd na teren rozgrywek. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przypomina wyglądem bazę kosmiczną, co może skojarzyć się niektórym z Kolonią Horyzont. Strzał w dziesiątkę, jeśli mówimy o formie wizualnej i samym dojeździe.

Dodatkowe atrakcje?

Oprócz podziwiania rozgrywek e-sportowych mieliśmy możliwość spotkania się z poszczególnymi graczami, zebrania autografów oraz strzelenia sobie pamiątkowych fotek. Ponadto, na evencie pojawiło się kilka zewnętrznych firm, które rozdawały darmowe gadżety uczestnikom imprezy.

Podsumowując…

Finały Overwatch Contenders bardzo miło mnie zaskoczyły. Oczekuję na więcej tego typu wydarzeń i bardzo cieszę się, że e-sport nabiera w Polsce bardzo dużego znaczenia!

Zapraszam również do obejrzenia krótkiej relacji, którą przygotowałem specjalnie dla Was!