Sakurakon 2018

Sezon na podziwianie kwiatów kwitnącej wiśni można uznać za rozpoczęty. A jak spędziła go grupa krewetek? Wybierając się na Sakurakon VI w Opolu, by w utrzymanej konwencji hanami rozpocząć majówkę.

Kiedy sakura kwitnie?

Już 28 kwietnia krewetki dumnie przydreptały na conplace, znajdujący się w opolskim MDK nr 1, by odebrać swoje wejściówki. Budynek znajdował się na obrzeżach miasta, co wpłynęło na jakość dotarcia na konwent. Natomiast miłym zaskoczeniem był brak kolejkonu i sprawna akredytacja. Wynika to z wielkości imprezy, gdyż Sakurakon należy do „tycikonów”. A jak się sprawa miała ze sleepem? Otóż na cel noclegowy została przeznaczona większa sala (prawdopodobnie taneczna) na drugim piętrze MDK.

Sakurakon - wejściówki

Moment, gdy otworzą się kwiatowe kramy~

Jeśli udaliśmy się na Sakurakon w celach zakupu ciekawych gadżetów, niestety spotykaliśmy się z małym rozczarowaniem. Stoisk było zaledwie 6, z czego oferta się powtarzała – to jest: przypinki, pocky i maskotki owoców, bądź warzyw. Jedyną opcją kupna mang było stoisko wydawnictwa Waneko. A jak się ma sprawa z jedzeniem? Za gastronomię odpowiadała firma Pan-Da specjalizująca się w makaronach z wooka. Posiadali oni jedno stoisko w sali z konsolówkami, a drugie w postaci foodtrucka.

sakurakon - wystawcy

Hanami czas zabawy i rekreacji

A jak przedstawiała się sytuacja z atrakcjami? Nie najlepiej, gdyż liczba paneli była niewielka, a w trakcie trwania imprezy znacząco się kurczyła (przez informacje na wydarzeniu dotyczące odwołania ich w dzień prelekcji). Warto jednak nadmienić, iż Sakurakon opływał w konkursy: od evil cosplayu, przez grę konwentową, na konkursie zupek instant kończąc. Warto pochwalić organizatorów za zorganizowanie cosplay roomu oraz kocyków do przesiadywania na nich w cieniu drzew. Oczywiście nie zabrakło klasycznej konsolówki oraz bubble tea.

sakurakon - konsolówka

Krewetka w morzu płatków wiśni

Podsumowując, konwent można zaliczyć do kategorii „sympatyczny”, ze względu na skromną formę, lecz z kilkoma problemami technicznymi, tj. odwołaniu konkursu miss hanami dopiero w momencie planowanego jego odbycia i zastąpieniem go przez śluby konwentowe. Jednak patrząc na skromny team organizatorów, stworzenie imprezy na ok. 300 osób nie jest takim złym wynikiem. A więc liczymy, że na kolejnym Yuki-/Sakurakonie kwestia techniczna zostanie naprawiona i powstanie naprawdę rodzinny konwent z ideą „od fanów dla fanów”.

Skala krewetkowa: 3.5 na 5 krewetek