sakurakon linasakura crafts of two

Znamy już dwóch jurorów, którzy oceniać będą stroje uczestników konkursu cosplay na opolskim konwencie Sakurakon VI, organizowanym przez OMA – Opolską Mangową Alternatywę.

Lina Sakura

Pierwszym z nich jest z pewnością znana Wam Lina Sakura, która cosplayem zajmuje się już od 13 lat. Świetna krawcowa wykonała już ponad 100 strojów, osiągając swoimi kreacjami masę sukcesów na tle kraju, a także arenie międzynarodowej. Jedne z jej najważniejszych osiągnięć to chociażby reprezentowanie kraju na tegorocznych finałach European Cosplay Gathering, drugie miejsce Polski w finałach Clara Cow’s Cosplay Cup w Hadze, czy pierwsze miejsce w Maskaradzie na naszym rodzimym Pyrkonie 2016.

Crafts of Two

Kolejnym jurorem Sakurakonu został Michał Gwiazda, znany szerzej jako Crafts of Two. Chociaż jego prace podziwiać możemy dopiero od 2012 roku, Michał majsterkowaniem pasjonował się już od dziecka. Jego konstrukcje słyną z niesamowitego realizmu i idealnego odwzorowania detali, dzięki czemu stały się znane na całym świecie nie tylko cosplayerom, ale także wielu wydawcom i graczom. Two pochwalić się może także osiągnięciami w licznych konkursach, takich jak pierwsze miejsce w konkursie Lenovo Cosplay, zostanie finalistą Cosplay Gen, czy zajęcie pierwszego miejsca w konkursie cosplay Warsaw Comic Con 2017… a to zaledwie wierzchołek góry lodowej jego osiągnięć!

Zdjęcia kolejno: A.S. Photography, A&B Photography