Pragniemy Wam ogłosić, że nasza redakcja objęła patronat medialny nad konwentem Japanicon 2017.

Jak zapewne dobrze wiecie, jest to już 8 edycja tego wydarzenia, które odbywa się w Poznaniu. Jeżeli Jesteś fanem mangi, anime bądź kultury japońskiej, na pewno świetnie się tu odnajdziesz.

Czego możemy się spodziewać na Japaniconie?

Jeżeli miałbym powiedzieć, co jest jedną rzeczą, której nie może zabraknąć na konwencie, to na pewno wskazałbym na prelekcje, których na Japaniconie będzie mnóstwo. Nie samymi prelekcjami żyje człowiek, dlatego nie zabraknie też innego rodzaju atrakcji. Oczywistą oczywistością są również stoiska z ukochanymi mangami, słodyczami japońskimi oraz różnymi gadżetami. Na zakończenie wydarzenia, uczestników czekają eliminacje do międzynarodowego konkursu cosplay oraz koncert japońskiej gwiazdy j-rockowej Miu.

Kiedy i gdzie odbywa się Japanicon?

Japanicon odbywa się w dniach 7-8 października w Poznaniu na os. Czecha 59.

Co my zamierzamy tam robić?

Pierwszą rzeczą, jakiej się podejmiemy, jest nagranie Cosplay Music Video, więc liczymy na dużą liczbę Coplayerów, którzy pokażą nam owoce ich ciężkiej pracy oraz dużo fantastycznych strojów. Kolejnymi, ale nie mniej ważnymi rzeczami, jakie zrobimy na Japaniconie, są video i fotorelacje. Będziecie również mogli nas zobaczyć na konkursie Cosplay, który nagramy.

CMV Z ZESZŁOROCZNEJ EDYCJI

PODSTRONA WYDARZENIA