animecon banner

Z przyjemnością pragniemy Wam oznajmić, że już niedługo pojawimy się na… Konwencie AnimeCon Halloween 2017!

Jeżeli lubicie wampiry, czarownice, duchy lub yokai, wszelkie straszne anime lub mangi nie są Wam obce a horror to jeden z waszych ulubionych gatunków, na pewno będziecie świetnie się bawić na tej imprezie! Ba! Razem z nami wręcz zaszalejecie!

Zaraz, zaraz…. Czy część z Was chce nam powiedzieć, że nie wiecie….

Czym jest AnimeCon Halloween?

W takim razie już spieszymy Wam z pomocą i odpowiednim wyjaśnieniem!

AnimeCon Halloween jest pierwszą edycją konwentu, której to zorganizowania podjął się portal Anime24.pl. Okryta tajemnicą zabawa, jak i sama jej lokalizacja, kuszą nas licznymi konkursami i darmowymi cukierkami, których zabraknąć podczas święta duchów nigdy nie może 🙂

Kiedy i gdzie odbywa się konwent?

Planowana data całej imprezy to czas między 27 – 29 października, natomiast docelowym punktem na mapie Polski, staje się dla AnimeConu – Poznań. W jakim dokładnie przybytku organizatorzy planują nas straszyć? Tego jeszcze nie wiadomo, choć informacje powinny pojawić się lada dzień.

Co będzie działo się na konwencie?

Zgodnie z tym, co już wyżej wspomnieliśmy, przewidziane prelekcje i zabawy są przesiąknięte motywami Halloween. Nie oznacza to oczywiście rezygnacji z japońskiej kultury i jej wpływów, choć na pewno miłośnicy Japonii muszą liczyć się z grozą i przerażeniem, towarzyszącym ich orientalnym ulubieńcom i ciekawostkom. Prócz tego na miejscu pojawi się wiele sław świata cosplay, m.in. Shappi, Miko Cosplay, Michał Gwiazda (założyciel grupy Crafts of Two), Dorian Makbeth, Studio Zachora, World by HOKA, Foto Czarny oraz pochodzący z Francji fotograf Steeve Li.

Co my będziemy tam robić?

Planujemy, poza straszeniem, stworzyć specjalnie dla Was Cosplay Music Video z tego wydarzenia! Liczymy na zabójczą kreatywność wszystkich napotkanych ofia…. Ekhm osób i mamy nadzieję, że będziemy mogli ujrzeć świetne stroje i stylizacje Waszego autorstwa. Czy wszyscy goście na AnimeCon okażą się krwawymi zjawami bądź zombie? Czy też będą próbowali walczyć z potworami? Tego wszystkiego dowiemy się już na miejscu, tak więc zapraszamy do wspólnej zabawy! Do zobaczenia już przed Halloween!

PODSTRONA WYDARZENIA